Hamak turystyczny na wakacje życia, spakuj go i ruszaj w drogę!

Planujesz wyjazd wakacyjny, ale brakuje Ci pomysłu? Chciałbyś, żeby tegoroczny urlop różnił się od tradycyjnego wypoczynku? Pobyt w luksusowym hotelu ma swoje plusy, jednak śpiąc w klimatyzowanym pokoju pod puchową kołdrą nie poczujemy klimatu, który sprzyja nocowaniu pod gołym niebem. Przygotowaliśmy dla Ciebie garść inspiracji i szczyptę informacji na temat niesamowitego mebla (tak!), jakim jest hamak turystyczny.

Odpoczynek w hamaku? Poznaj hamak turystyczny, idealny do spania w każdych warunkach

Wielu osobom hamak turystyczny kojarzy się z niewygodnym posłaniem, uplecionym z przypadkowego materiału z wielkimi oczkami, które wbijają się w ciało. Zawieszony między drzewami wnosi co najwyżej odrobinę koloru do ogrodu, jednak jest totalnie niefunkcjonalny – łatwo z niego wypaść, a długie leżenie w nim powoduje bóle kręgosłupa. Podejrzewamy, że każdy, kto jest podobnego zdania, nigdy nie miał przyjemności przetestowania meksykańskiego hamaku turystycznego. Pora to zmienić!

Hamak turystyczny z Jukatanu jest ręcznie plecionym wyrobem, dostosowanym do zmiennych warunków pogodowych, znakomicie dopasowującym się do ciężaru leżącej w nim osoby. To jeden z najwygodniejszych, jeśli nie najwygodniejszy model hamaku, z jakim można się spotkać. Nie wymaga stelażu ani żadnych drążków, po prostu rozwiesza się go między drzewami i... można rozpocząć sjestę. Uwaga! W tym miejscu konieczne będzie ostrzeżenie wszystkich zainteresowanych zakupem mebla tkanego przez Majów – hamak turystyczny uzależnia. Jedna noc spędzona w ten sposób, szybo przerodzi się w całą serię sprawiając, że nocowanie w hotelu przestanie być atrakcyjne. Warto to przemyśleć!

Zrezygnuj z hotelu! Czyli o tym, jak hamak turystyczny pozwala zaoszczędzić pieniądze

Nie jest prawdą, że wielogodzinne przebywanie w hamaku ma negatywny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Jest wręcz odwrotnie! Hamak turystyczny został zaprojektowany tak, aby zapewniać maksymalny relaks, pozwalać odprężyć się po męczącym dniu i zapomnieć o wszystkim, zawijając się w kolorowy kokon. Przewiewne sznurki tworzące poręczny mebel są na tyle zbite, że posłanie jest wyjątkowo wygodne, a przy tym stabilnie podtrzymuje ciężar ciała. Im większy hamak turystyczny, tym spokojniejszy wypoczynek. Wiedzą o tym Latynosi, którzy każdą wolną chwilę spędzają, błogo odpoczywając w hamaku.

Tradycja meksykańska małymi kroczkami dociera do Polski, co szczególnie powinno cieszyć osoby oszczędne. Hamak turystyczny to bowiem rewelacyjny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy podczas wyjazdu wakacyjnego. Nocleg na plaży między palmami kokosowymi brzmi dużo ciekawiej, niż spanie w hotelu. Daj się ukołysać, przetestuj hamaki Cabana. Zapewniamy Cię, że będziesz zachwycony taką formą wypoczynku na świeżym powietrzu. Dzięki hamakowi turystycznemu poczujesz, czym jest błogi relaks. Odważ się pobujać!

Cabana Wojciech Caban @ 2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone