Hamaki brazylijskie - fakty i mity, czyli jaki hamak wybrać?

Hamaki Meksykanskie czy Brazylijskie?

Hamaki brazylijskie są już dosyć popularne w Europie. W niniejszym tekście pokazujemy ich plusy i minusy, porównując je do cech hamaków pochodzących z Meksyku. To właśnie te ostatnie zdobyły nasze serca i dlatego chcemy przekonać Cię do poznania NOWEGO stylu hamaków - od niedawna dostępnych w naszym sklepie

Są dobre na ciepłe dni - MIT

Jeśli ktoś kiedyś spróbował odpoczynku w oryginalnym, gęsto plecionym hamaku meksykańskim wie, jak przewiewny i przyjemny może być hamak. Hamak brazylijski jest wykonany z płótna, nawet jeśli będzie ono dość cienkie, wciąż będzie to zwarty materiał, który w gorące letnie dni da nam do wiwatu. Materiał będzie przylegać do ciała i może dodatkowo nas ogrzewać. Alternatywnie - plecione hamaki mają tysiące małych dziurek pomiędzy luźno wiązanymi sznurkami, dzięki temu poczujemy na ciele bryzę i nawet w bardzo gorące dni odpoczynek w hamaku będzie przyjemnością,

 

Są ładne – FAKT

Ozdobne wykończenia, frędzle, różnorodne wzory, kratki, paski, kwiaty itp. dają naprawdę ogromny wybór kolorów i wzorów. Znajdziesz je w wielu wersjach - najpopularniejsze są te w kolorowe pasy. Naprawdę ciężko jest wybrać model, ponieważ na rynku jest bardzo wielu producentów, każdy z nich ma swoje wzory i kolorystykę.

 

Są długie – MIT

Wygoda hamaka zależy przede wszystkim od jego długości oraz od rodzaju materiału, z jakiego został wykonany. Hamaki brazylijskie mają długość od 3 do max. 4 metrów (a to tylko w przypadku największych modeli rodzinnych. W przypadku większości mniejszych modeli nie jest to wystarczająca długość, aby wygodnie położyć się w hamaku w pozycji diagonalnej. Nawet, gdy kupimy długi hamak – powyżej 4 metrów - zawsze najlepiej jeszcze dodatkowo przedłużyć zaczepy hamaka łańcuchem lub liną, aby wisiał on na dłuższym odcinku. Dla porówniania - hamaki z Meksyku mają od 3,8 do 4,3 m długości. 

 

Są tanie – MIT

Mimo tego, że są już produkowane masowo, nie są tanie, a niektóre modele mogą wręcz dochodzić do ceny 1000 zł. Każdy dobry, oryginalny hamak sprowadzany z Ameryki Południowej musi swoje kosztować, więc jeśli widzicie hamak „brazylijski” w cenie ok. 100 zł będzie to najprawdopodobniej niskiej jakości hamak sprowadzany z Chin (chyba, że traficie na jakąś super promocję ostatnich sztuk!).

 

Pochodzą z Brazylii - FAKT

Ale:

Uwaga na podróbki! Jeśli wpiszecie w Google słowo hamak brazylijski, otrzymacie często cały wachlarz produktów pochodzących z różnych krajów świata – „między innymi” z Brazylii.

 

Wytrzymują duży ciężar – MIT

Hamak brazylijski mocowanie

Jeśli porównacie różne modele hamaków brazylijskich, zauważycie, że maksymalne dopuszczalne obciążenie to ok. 200 kg nawet dla największych modeli XXL. Po

wód? Zwarta tkanina nie zamortyzuje ciężaru ciała w równym stopniu, największy nacisk na tkaninę będzie pod naszym środkiem ciężkości, gdzie powstaje ryzyko pęknięcia materiału przy zbyt intensywnym użytkowaniu. Słabym punktem są również sznurkowe zaczepy – które są przymocowane punktowo do materiału.

Dla porównania, luźno tkane hamaki meksykańskie wytrzymują obciążenie nawet do 400 kg, dzięki setkom luźno łączonych, mocnych sznurków, na których równo rozkłada się ciężar osób, korzystających z hamaka.

 

Hamaki brazylijskie już zdobyły popularność w Europie dzięki temu, że są produkowane masowo i dostępne w wielu sklepach. Hamaki meksykańskie – ręcznie plecione przez Majów – to w Polsce nowość od niedawna.

Zachęcamy Was do sprawdzenia ich zalet we własnym domu i ogrodzie.

Zakochacie się od „pierwszego leżenia”!

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

na stronę
Ustaw kierunek malejący
 1. Hamak dwuosobowy XL Playa
  Hamak dwuosobowy XL Playa
  Ocena:
  100%
  379,00 zł
 2. hamak dwuosobowy Tropical
  Hamak dwuosobowy Tropical
  Ocena:
  100%
  399,00 zł
 3. Mały hamak sznurkowy turystyczny
  Hamak pleciony Vago
  Ocena:
  100%
  249,00 zł
 4. Hamak Ogrodowy Gringo
  Hamak Ogrodowy Gringo
  Ocena:
  100%
  399,00 zł
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Cabana Wojciech Caban @ 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone