Aranżacja balkonu inspirowana Zachodem. Odkryj krzesło brazylijskie

Pięknie urządzony balkon będzie nie tylko naszą przestrzenią do relaksu, ale też azylem, w którym ukryjemy się przed ciekawskimi sąsiadami. Jednak aranżacja tarasu nie jest prostą sprawą, często też wiąże się z zatrudnieniem architekta. Wystrzegamy Cię przed tym! Samodzielnie można stworzyć niesamowity balkon, nie tracąc pieniędzy i czerpiąc z tego ogromną satysfakcję. Wystarczy postawić w centralnym punkcie krzesło brazylijskie i dobrać do niego stylowe dodatki. Podpowiadamy, jak się za to zabrać.

Funkcjonalny balkon, czyli co musisz wiedzieć na temat krzesła brazylijskiego

Brak przestronnego ogrodu jest trudny do zrekompensowania, ale to nie oznacza, że niemożliwy. Nawet niewielki taras, na którym ledwo co mieszczą się grill i donica z ziołami, da się zaaranżować na jedyne w swoim rodzaju miejsce do błogiego wypoczynku. Sekretem takiej organizacji przestrzeni jest wiszące krzesło brazylijskie, czyli sznurkowy hamak podwieszany pod sufitem. Brzmi intrygująco? Spieszymy z wyjaśnieniem: to praktyczne, ręcznie plecione siedzisko, w którym można ułożyć miękkie poduszki i relaksować się do woli. Samemu lub z dzieckiem na rękach i włochatym pupilem na kolanach. Krzesło brazylijskie delikatnie się kołysze, a ażurowa konstrukcja zapewnia przewiew i pozwala na komfortowy odpoczynek, który może trwać godzinami.

Wybierając hamak podwieszany na balkon, należy uwzględnić nie tylko najlepszą jakość, ale też wygląd. Kolorystyka powinna być uniwersalna, współgrająca z zielonymi roślinami i światłem balkonowych lampionów. Znakomicie sprawdzi się krzesło brazylijskie beżowe, lecz w przypadku otwartego balkonu warto wziąć pod uwagę ciemne, wielobarwne projekty, jak fotel hamakowy Maya z naszej kolekcji. Kiedy w centralnym punkcie balkonu zawiśnie wygodne krzesło brazylijskie, aranżacji dopełnią gustowne dodatki.

Krzesło brazylijskie pomoże Ci stworzyć z balkonu przyjemny zakątek

Podwieszane siedzisko na przydomowy taras szybko może stać się Twoim ulubionym miejscem do odpoczynku. Wypijesz tu kawę, przeczytasz książkę, a nawet ukołyszesz swoje dziecko do snu. Krzesło brazylijskie jest niezwykle wygodne, przyjemnie się w nim siedzi i drzemie. Aranżując balkon warto uwzględnić nie tylko hamak, ale również inne wyposażenie. Wśród niego może się znaleźć regał na rośliny, idealny do prowadzenia własnej hodowli ziół i kwiatów. Ważnym punktem balkonu jest też oświetlenie. Zadbaj o lampiony, które można ustawić na podłodze w rogach tarasu. Nie zapomnij o zawieszanych lampkach ledowych! Światełka stworzą magiczny klimat, harmonizujący z komfortowym krzesłem brazylijskim, wypełnionym Twoimi ulubionymi poduszkami. Na tak zaaranżowanym balkonie chętnie spędza się czas, rozmyślając o samych przyjemnościach. Zapraszamy do sprawdzenia naszej aktualnej oferty, w razie pytań służymy pomocą!

Cabana Wojciech Caban @ 2018 Wszelkie Prawa Zastrzeżone